DISCOGRAFIE

Debutové album Diva Baara 

Album Diva Baara Debut se pohybuje na pomezí soulu, jazzu, swingu a intimního písničkářství s prvky elektroswingu. Vyšlo u vydavatelství Tranzistor ve spolupráci s Supraphonem. Objednat si ho můžete v běžných distribučních sítích např. na Supraphonline nebo přímo zde na emailu: baara.diva@gmail.com.

Najdete na něm deset autorských skladeb v češtině. Písně jsou inspirované ženskými příběhy, jejich křehkostí a silou. Dívají se kriticky na současnou společnost (1-Jen pro jednou, 5-Generace singles), přináší lehkost a nadhled (6-Cukr, káva, limonáda, 9-Tancuj se mnou), ale někdy tnou přímo do živého a jdou nemilostrdně na dřeň (3-Divokou řekou, 4-Ženou, 10-Jdu dál). Autorkou většiny textů je Diva Baara. Textařsky na desku přispěli také Petra Černocká a Ondřej Fencl. 

Většina písní vznikla ze spolupráce s kytaristou Lucianem Mayacim. Později Baara přizvala producenta Mishana Pajdiaka, aby pomohl písně připravit na desku a realizovat s pětičlennou kapelou ve složení: klávesy: Veronika Němcová, kontrabas: Petr Tichý, kyrara: Luciano Mayaci, bicí: Mishan Pajdiak, zpěv: Diva Baara. Kapela se podílela na aranžích písní.

Nadstavbou koncertní formy jsou na studiovém CD originální aranže smyčců v podání Apollon kvartetu. Přispěli jimi Emil Viklický (Ženou), Martin Wiesner (Austrálie) a Mishan Pajdiak (Divokou řekou). Na projektu dále spolupracují: Radek Krampl (vibrafon), Miloš Vacík (perkuse), Klára Veselá (akordeon), multi-instrumentalista Bharata Rajnošek (dechové nástroje), aranžérsky přispěli i Dalibor Cidlinský a Jakub Zitko ad.

Zvláštností projektu je, že vznikal paralelně ve dvou jazycích, česky a anglicky. Anglické verze písní a nově vznikající remixy budou postupně zveřejněné na internetu.

Seznam skladeb: 

1. Jen pro jednou/ Mr. Out of home (videoklip)

2. Lásky se ptej/ Love is a game

3. Divokou řekou/ Wild river

4. Ženou/ A woman

5. Generace Singles

6. Cukr, káva limonáda/ So alive  

7.  Austrálie/ Australia 

8. Tichem se stát/ Silent places

9.  Tancuj se mnou/ I go and sing (videoklip) 

10. Jdu dál


Ukázky skladeb a album Debut ke stažení najdete na Supraphonline.


Kalendář Diva Baara 

Objednejte si kalendář fotografií Divé Baary

Objednejte si limitovanou edici nástěnného kalendáře fotografií Divé Baary na rok 2021 od fantastické Alžběty Jungrové. Napište si o něj na email: baara.diva@gmail.com

Obsahuje 12 originálních fotografií, které vznikly při natáčení videoklipu Jen pro jednou z divadla Venuše ve Švehlovce 2017.

Cena: 399,- Kč

Objednejte si limitovanou edici nástěnného kalendáře fotografií Petry Černocké, Divé Baary a Olivie Coco na rok 2021 od Jana Tůmy. Napište si o něj na email: baara.diva@gmail.com

Obsahuje 12 originálních fotografií, které vznikly při příležitosti životního jubilea Petry Černocké v roce 2019.

Cena: 499,- Kč