BIOGRAFIE

"My, ženy, potřebujeme krásu, aby nás muži milovali, 
a hloupost, abychom milovaly my je." 

- Coco Chanel

D||VA BAARA

Diva Baara je pseudonym zpěvačky a textařky Báry Vaculíkové, která působí řadu let v hudebních seskupeních Yellow Sisters a Mateřská.com. Mimo jiné je i dcerou zpěvačky Petry Černocké.

Premiéru sólového projektu Diva Baara a vydání desky Debut  na podzim 2017 zaštítilo vydavatelství Tranzistor ve spolupráci se Supraphonem.

Baařina hudba je autorská. Ve svých osobitých textech čerpá často z vlastní zkušenosti. Její živelné písně se tématicky věnují hlavně ženám, jejich pocitům a vztahovým peripetiím. Na desce Debut se Baara částečně inspirovala vlnou elektroswingu. 

Desku pokřtili Petra Černocká a Emil Viklický  v NoD Roxy v Praze. Vedle doprovodné kapely na křtu vystupoval i smyčcový kvartet Apollon a hosté: Radek Krampl (vibrafon), Miloš Vacík (perkuse), Klára Veselá (akordeon), Lena Yellow (vokály) a další hosté.

V únoru 2018 dostala Baara příležitost vystoupit před holandskou elektroswingovou hvězdou Caro Emerald v pražském Fóru Karlín. Odstartovala tak tour k desce Debut, které vyvrcholilo sérií koncertů na podzim 2018.

V sezóně 2019 Baara pokračuje v turné Debut. Živé koncerty obohacují dvě backvockalistky a zvuk vibrafonu. Své místo v repertoáru si získaly nové písně např. singl Lítáme nad zemí. V Baařině podání si na koncertech užijete i několik stylových coververzí např. Diamonds Are The Girls Best Friend od Marilyn Monroe, nebo All About That Bass od Meghan Trainor ve verzi od Postmodern Jukeboxu.   

Diva Baara očima Alžběty Jungrové

kalendář fotek na rok 2019

Kalendář Diva Baara 2019 objednáte na emailu: baara.diva@gmail.com.