BIOGRAFIE

"My, ženy, potřebujeme krásu, aby nás muži milovali, a hloupost, abychom milovaly my je." 

- Coco Chanel

D||VA BAARA

Diva Baara je pseudonym zpěvačky a textařky Báry Vaculíkové, která působí řadu let v hudebních seskupeních Yellow Sisters a Mateřská.com. Mimo jiné je i dcerou zpěvačky Petry Černocké.

Premiéru sólového projektu Diva Baara a vydání desky Debut  na podzim 2017 zaštítilo vydavatelství Tranzistor ve spolupráci se Supraphonem.

Baařina hudba je autorská. Její živelné písně se tématicky věnují hlavně ženám, jejich pocitům a vztahovým peripetiím. Na desce Debut se Baara inspirovala vlnou elektroswingu. 

Desku pokřtili Petra Černocká a Emil Viklický  v NoD Roxy v Praze. Vedle doprovodné kapely na křtu vystupoval i smyčcový kvartet Apollon a hosté: Radek Krampl (vibrafon), Miloš Vacík (perkuse), Klára Veselá (akordeon), Lena Yellow (vokály) a další hosté.

V únoru 2018 dostala Baara příležitost vystoupit před holandskou elektroswingovou ikonou Caro Emerald v pražském Fóru Karlín. Odstartovala tak tour k desce Debut, které vyvrcholilo sérií koncertů na podzim 2018.

Živé koncerty Divé Baary obohacují backvocály a hostující vibrafonista Radek Krampl. Své místo v repertoáru si získaly nové písně např. singl Lítáme nad zemí. V Baařině podání si na koncertech užijete i několik stylových coververzí např. Diamonds Are The Girls Best Friend od Marilyn Monroe, nebo All About That Bass od Meghan Trainor ve verzi od Postmodern Jukeboxu.   

Během podzimu a zimy 2022 Diva Baara natáčí své druhé album. Očekávat ho můžete na jaře 2023.

 

Diva Baara očima Alžběty Jungrové

kalendář fotek Diva Baara

Kalendář Diva Baara objednáte na emailu: baara.diva@gmail.com.