BIOGRAFIE

"My, ženy, potřebujeme krásu, aby nás muži milovali, 
a hloupost, abychom milovaly my je." 

- Coco Chanel

D||VA BAARA

Diva Baara je pseudonym zpěvačky a textařky Báry Vaculíkové, která působí řadu let v hudebních seskupeních Yellow Sisters a Mateřská.com. Mimo jiné je i dcerou zpěvačky Petry Černocké.

Premiéru sólového projektu Diva Baara a vydání desky Debut  na podzim 2017 zaštítilo vydavatelství Tranzistor ve spolupráci se Supraphonem.

Baařina hudba je autorská. Ve svých osobitých textech čerpá často z vlastní zkušenosti. Její živelné písně se tématicky věnují hlavně ženám, jejich pocitům a vztahovým peripetiím. Na desce Debut se Baara částečně inspirovala vlnou elektroswingu. 

Desku pokřtili Petra Černocká a Emil Viklický  v NoD Roxy v Praze. Vedle doprovodné kapely na křtu vystupoval i smyčcový kvartet Apollon a hosté: Radek Krampl (vibrafon), Miloš Vacík (perkuse), Klára Veselá (akordeon), Lena Yellow (vokály) a další hosté.

V únoru 2018 dostala Baara příležitost vystoupit před holandskou elektroswingovou hvězdou Caro Emerald v pražském Fóru Karlín. Odstartovala tak tour k desce Debut, které vrcholí sérií koncertů na podzim 2018. 

Diva Baara očima Alžběty Jungrové

kalendář fotek na rok 2018

Kalendář Diva Baara 2018 objednáte na emailu: baara.diva@gmail.com.